Güncel Blog

Zoom Nedir, Zoom Hesabı Nasıl Silinir?

Pandemi ile birlikte gündeme sık sık gelen Zoom nedir? Zoom hesabı nasıl silinir?

0 291

Zoom dünyada yaşanan gelişmeler neticesinde ortaya çıkmış bir uygulamadır. Özellikle uzaktan çalışma ihtiyacı sonrasında ortaya çıkmıştır. Aslında 2011 yılında ortaya çıkan Zoom uygulaması koronavirüs sonrası uzaktan çalışma ihtiyacı ile daha da popüler hale gelmiştir.

Zoom Nasıl Kullanılır?

Zoom hesabı kullanmak oldukça kolaydır. Eğer bir toplantı isteği gönderildi ise “Join meeting” seçeneği ile oldukça kolay bir şekilde devam edebilirsiniz. Yeni bir toplantı yapmak istiyorsanız Sign İn seçeneği ile devam etmeniz gerekiyor. Hesabınız yoksa öncelikle yeni bir hesap oluşturmalısınız.

Eğer bir toplantıya katılımcı olarak giriş yapmak istiyorsanız size gönderilen Meeting Id ya da Personel Link Name bilgisini girerek toplantıya katılabilirsiniz. Zoom hesabınız var ise kullanıcı ve adı ve şifrenizle ücretsiz olarak giriş yapabilirsiniz.

Zoom hesabı kapatmak toplantılara giriş yapmak veya toplantı organize etmek kadar kolay bir işlem. Öncelikle zoom hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Account Management ve Acount Profile kısmına tıklamalısınız. Buradan sonra Terminate My Account seçeneğini seçmelisiniz. Burada evete tıkladığınızda hesabınınız silinmiş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.