Güncel Blog

TRX Nedir? Bilinmesi Gerekenler

0 14

Blockchain teknolojisinin tanınması ile birlikte farklı alanları ilgilendiren birçok ekosistem geliştirilmiştir. Geliştirilen ekosistemler ile geleneksel yöntemlerle yapılan işlemlerin daha hızlı ve daha düşük maliyetle yapılması hedefleniyor. Tron (TRX) bu şekilde ortaya çıkan bir ekosistemdir. Peki, TRX nedir? Özellikleri nelerdir?

TRX Nedir?

TRX; blok zinciri tabanlı ve merkezsiz olan bir ekosistemdir ve temel hedefi, dijital içeriklerin daha düşük maliyetle paylaşılmasına imkan vermektir. Bu ifade, aynı zamanda Tron nedir sorusunun da cevabıdır. Kar amacı olmayan Tron Foundation tarafından geliştirilen TRX, küresel eğlence sektörü içerisinde önemli bir yere gelmek istiyor.

Tron, ilk olarak Ethereum ağı üzerine inşa edilmişti. Ancak 2018 yılında mainnet gerçekleştirdi ve böylece kendini ağını kurarak buradan işlevini sürdürmeye devam etti. Bu ekosistemin çalışma sistemine bakıldığı zaman ilk ilkenin merkeziyetsiz sistem ve ücretsiz olması olduğu görülür. Merkezsiz olması, herhangi bir merkezi otorite tarafından kontrol edilmemesi ve bu tür müdahalelere kapalı olduğu anlamına gelir. İçerik oluşturucular, yayınladıkları içerikler için ödüllendirilirler. İşte tam burada TRX coin nedir sorusu gündeme gelir.

TRX coin, genel hatları ile bahsedilen ekosistem içinde kullanılan tokendır. Bazen kullanıcıların ödüllendirilmesi ve benzeri işlemlerin gerçekleştirilmesi için kullanılır. Tron ağının Amazon ve Netflix gibi devasa platformlara rakip olacağının düşünülmesi, bu tokenın gelecekte değer kazanmasını adeta kaçınılmaz kılıyor. Gelecekte hangi seviyelerde olacağı, daha şimdiden merak ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama