Güncel Blog

Tavanın Dışından Yanık İzleri Çıkarma Yöntemi

Tavanızın dışı yandı ise bu yöntemleri uygulayarak yanıkları çıkartabilirsiniz.

0 288

Yanık tava çoğu zaman evde yaşayan kişiler için sinir bozucu bir durum olmaktadır. Etrafındaki lekeleri çıkarmak oldukça zor olabilir. Fakat bu lekeleri çıkarmak hiç de imkânsız değildir. Sadece leke oluştuğu anda çıkarmak için bir şeyler yapmanız gerekiyor. Aksi halde bekledikten sonra lekelerin çıkması daha zor bir hal alabilir.

Tavadan Yanık İzleri Nasıl Çıkarılır?

Yanık tavadan iz çıkarma düşünüldüğü kadar zor veya imkânsız bir durum değildir. Sadece 3 çay kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı bulaşık deterjanına ihtiyacımız var. Bulaşık deterjanı ve karbonatı karıştırarak tavanın dışını bir sünger veya bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Fakat sünger kullanacaksanız aşındırıcı olmamasına dikkat etmelisiniz.

Bu yöntem ile lekelerin tamamını çıkaramazsınız beyaz sirke kullanabilirsiniz. Tavanızı en az 30 dakika beyaz sirke içerisinde bekletin. Lekelerin çıktığını veya daha da az kaldığını göreceksiniz.

Beyaz sirke ile de lekelerin tamamı çıkmadıysa su ve karbonat ile bir macun hazırlamalısınız. Hazırladığınız macunu tavanın yanık kısmının üzerine sürün ve bir gece beklemesine izin verin. Sabah aşındırıcı olmayan bir sünger yardımıyla tavanızı fırçalayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.