Güncel Blog

Reflü Diyeti Listesi Nedir?

Reflü Diyeti hakkında bilmeniz gereken tüm bilgiler!

0 575

Reflü diyeti genellikle bir mide hastalığı olan reflü hastalığına sahip olan kişilerin yapmak zorunda kaldıkları diyettir. Fakat kilo vermek için yapanlar da mevcuttur. Reflü diyeti temelinde bazı yiyeceklerin sınırlandırılması ve bazı yiyeceklerin servis olması vardır.

Reflü Diyeti Nasıl Yapılır?

Reflü diyeti yapmak oldukça kolaydır. Bunun için bir diyetisyenden reflü diyet listesi alabilirsiniz.

Reflü diyetinde kızartma türü yiyecekler bulunmaz. Bunun yerine çoğunlukla haşlama türü yiyecekler yer alır. Acı baharatlar yasaklı besinler arasında bulunur.

Reflü diyetinde meyveler arasında bulunan portakal ve mandalinadan uzak durmak gerekir. Et yemekleri fırında hazırlanmalıdır. Et yemekleri hazırlanırken baharat kullanımından uzak durulmalıdır. Çay ve kahve tüketilmesi kesinlikle yasaktır. İçecek olarak ayran tercih edilebilir. Süt ve süt ürünlerinde az yağlı olanlar tercih edilmelidir.

Zayıflamak için reflü diyeti yapanların aynı zamanda spor ile ilgilenmesi gerekir. Sporun aç karnına yapılması gerekmektedir. Reflü diyeti zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra hastalığın iyileşmesi ve şikayetlerin azalması konusunda da yardımcı olur. Reflü hastası olan kişiler tarafından diyet ömür boyu devam ettirilmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama