Güncel Blog

Protez Tırnak Nedir?

Daha güzel ve dikkat çekici bir görüntü için Protez Tırnak nedir ve nasıl yapılır?

0 410

Kadınların en büyük dertleri arasında tırnaklar yer alıyor. Kırılmış tırnaklar, katman katman soyulan tırnaklar veya tırnak yeme problemi çoğu kadın için sorun olarak görülüyor. Fakat protez tırnak kullanımı ile bu sorunları tamamen ortadan kaldırmak mümkün.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Protez tırnak tırnak yeme problemi olan kişiler tarafından, tırnakları kırılan kişiler tarafından, tırnak bakımına vakit ayıramayan çalışan kişiler tarafından kullanılır. Kişinin kendi tırnağının üzerine hazır ve uzun tırnaklar takılması işlemidir.

Protez tırnak uygulanmadan önce asıl tırnaklara bazı koruyucu maddeler kullanılır.

Öncelikle tırnağın yapısına uygun bir takma tırnak asıl tırnağın üzerine yerleştirilir. Bu takma tırnak tırnağın tamamını kapsamaz. Sadece uç kısımlarını kapsar. Ardından asıl tırnağın seviyesine göre törpüleme işlemi yapılır.

Akrilik veya jel uygulaması yardımıyla tırnaklar canlandırılır. Akrilik tercih edildiyse tırnaklar pürüzlenmiş olduğundan tekrar törpüleme işlemi yapılması gerekir. Tırnaklar iyice parlatıldıktan sonra oje sürülür. İşlem bir saat ile 1,5 saat arasında sürer. Dipten kendi tırnaklarınız uzadıktan sonra tekrar yenilenir. Takma tırnakların çıkartılması için işlemin yapıldığı merkez ile görüşülmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama