Güncel Blog

Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Modem Şifresi nasıl değiştiriliyor? Modem Şifresi değiştirerek güvenliği arttırma yolları

0 330

Evinize internet bağlattığınızda modem şifresi modem ile birlikte gelir. Şifre modemin alt tarafında yazar. Genellikle uzun ve karmaşık bir şifredir. Bu yüzden misafirlere şifreyi vermek ya da her sorun yaşandığında uzun şifreyi tekrar girmek zorluk çıkarabilir. Bu sebeple çoğu kişi modem şifresini değiştirmeyi tercih ediyor. Modem şifre değiştirme oldukça kolay bir işlemdir.

Modem Şifresi Değiştirme

Modem şifresi değiştirmek için öncelikle kullanıcı ara yüzüne giriş yapmak gerekiyor. IP adresi olarak 192.168.2.1 kullanılıyor.  Oturum açtıktan sonra Kablosuz Ağ Ayarları seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda Kablosuz Ağ adı kısmına istediğiniz ismi yazabilirsiniz.

Daha sonra şifre için güvenlik seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Buradan WPA – WPA2’yi seçmelisiniz. İşte tam olarak buradan şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifrenin en a 8 karakterden oluşması gerektiğini unutmayın. Güvenli bir şifre oluşturmanız gerekiyor.

Daha güvenli olması için şifrenizde mutlaka büyük ve küçük harflere, rakamlara, noktalama işaretlerine yer vermelisiniz. Güvenilir olmayan bir şifre oluşturmanız wi fi ağınızda istemediğiniz kişilerin gezinmesine yol açacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama