Güncel Blog

Kumaştan Boya Kokusu Nasıl Çıkar?

Boya kokusu şüphesiz ki hepimizi rahatsız eder. Peki kumaştan boya kokusu nasıl çıkartılır?

0 287

Özellikle yeni boyanmış kumaşlarda kimyasal boya kokusu oldukça rahatsız edici olabilir. Basit yöntemlerle kumaş kokusu çıkarma imkânsız değil. Sadece belirli adımları takip etmeniz ve uygulamanız gerekiyor.

Kumaştan Boya Kokusu Çıkarma Yöntemleri

Boya kokusu çıkarma düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Sadece belirli adımların takip edilmesi yeterli olur. Bu adımları takip ederek boya kokusundan sonsuza kadar kurtulabilirsiniz.

Kumaşı ya da kokan kıyafeti bir kovaya koymalısınız. Ardından kovayı beyaz sirke ile doldurmalısınız. Beyaz sirkenin kumaşı tamamen kaplaması önemlidir. Kumaş beyaz sirke içerisinde en az 30 dakika beklemelidir. Beyaz sirke kokunun nötrleşmesine yardımcı olur.

Kumaşınızı çamaşır makinesinde de yıkamak isteyebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey kumaşın yıkama talimatlarına uymaktır. Yıkama talimatlarına uyarak yıkama suyuna bir bardak kadar beyaz sirke ekleyebilirsiniz. Bu uygulama kokunun giderilmesine yardımcı olur.

Kokuyu gidermek için beyaz sirke kadar faydalı bir diğer ürün karbonattır. Gece uyumadan önce kumaşın üzerinde bir miktar karbonat serpin ve açık havada bekletin. Hem açık hava hem de karbonat kokunun giderilmesine yardımcı olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.