Güncel Blog

Kışlık Mont Nasıl Yıkanır?

Kış biterken montlarınızı temizleyerek saklamak için öneriler.

0 367

Montlarımız bir pantolon veya kazak kadar temizlenmeye ihtiyaç duymasa da ara sıra yıkamak mecburi oluyor. Fakat yanlış yıkama yapılması durumunda renginin solması veya başka aksilikler ile karşılaşılması oldukça olağan bir durum haline geliyor. Bu yüzden mont yıkama öncesinde belli kurallara uymak zorunlu oluyor.

Kışlık Mont Yıkama Kuralları

Kışlık mont yıkamak sanıldığı kadar zor değil. Sadece evde mont yıkamak ile ilgili kuralları uygulamanız gerekiyor. Bu kurallara uyduğunuz taktirde montunuz zarar görmeyecek ve tertemiz olacaktır.

Montunuzu yıkamaya başlamadan önce tüm fermuarlı yerini ve düğmelerini kapatmalı ve ters çevirmelisiniz. Ters çevirmek renginde solma gibi durumların önüne geçecek ve montun yıpranmasını engelleyecektir.

Montunuzu yıkarken yanına başka eşya koymamalısınız. Diğer eşyalardan ayrı olarak tek başına yıkanması gerekir. Mont yıkamak için sıvı deterjan kullanmalısınız. Toz deterjan montun yapısına zarar verecektir. Ayrıca yumuşatıcı kullanımı da montun yapısına zarar verir. Bu yüzden yumuşatıcı da kullanmamalısınız.

Montunuzu yumuşak bir döngüde ve düşük sıcaklıkta yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra en az 3 en fazla 4 kere durulamalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama