Güncel Blog

Kalıcı Oje Nedir, Nasıl Yapılır?

Kadınların en çok tercih ettikleri oje türü olan Kalıcı Oje nedir ve nasıl yapılır?

0 418

Kalıcı oje yapımı genellikle yoğun iş temposuna sahip olan kişiler tarafından tercih edilir. Oje sürmeye vakti olmayan kişiler için hayat kurtarıcıdır. Sürekli ojelerini silip yeniden sürmek istemeyen hanımlar ve beyler tercihini kalıcı ojeden yana yapıyor.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?

Kalıcı olmayan ojeler ilk sürüldüklerinde çok güzel bir görüntüye sahip olsalar da bir süre sonra uçlardan çıkmaya başlayarak kötü bir görüntü ortaya çıkartırlar. Kalıcı oje işi bilen ellerde oldukça kolay bir işlemdir. Öncelikle tırnaklar kişinin istediği şekilde törpülenir. Daha sonra toz, kir ve yağdan arındırılır.

Oje sürmeye başlanmadan önce tırnakların mat olması sağlanır ve kusurları kapatmak için baz uygulanır. Ardından oje sürme işlemi gerçekleştirilir. Oje sürüldük daha sonra top coat uygulanır ve tırnaklar 60 saniye UV ışığında bekletilir. Kişiler uygulama bittikten hemen sonra ellerini kullanabilirler.

Normal oje de olduğu gibi bozulma gibi bir sorun ile karşılaşılmaz. Ortalama 1 ay kadar kalıcılığını korumaktadır. Kullanılan ürünler tırnaklara herhangi biri zarar vermez. Tırnaklar hava ve su geçirmeye devam eder.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.