Güncel Blog

İsveç Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Popüler listeler arasında yer almakta olan İsveç Diyeti hakkında tüm bilgiler!

0 571

Toplamda 13 gün yapılan İsveç diyeti zayıflama ve yağ yakımı konusunda oldukça etkilidir. Fakat söylemek gerekir ki İsveç diyeti yapmak hiç de kolay değildir. Hızlı bir şekilde kilo verilmesini sağlar. Diyeti doğru bir şekilde uygulayanlar 2 hafta içerisinde en az 7 en fazla 20 kilo verir.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti yapımı oldukça zordur. Sağlık problemi olan kişilerin yapmaması gerekir. İsveç diyeti yapılırken çay ve kahve gibi meşrubatlar yasaklıdır. Bunun yerine günde en az 2 litre su içilmesi gerekir. Diyet 13 günden daha uzun sürmemelidir ve en az 6 gün olarak yapılmalıdır. Diyeti tekrarlamak istiyorsanız en az 3 ay beklemelisiniz.

Kolesterolü yüksek olanların diyet yaparken yumurtanın sadece akını yemesi önerilir. Yumurta olarak organik yumurta tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Et, tavuk, balık, hindi ve diğer deniz ürünleri serbesttir. Hayvansal yağlar yerine bitkisel yağlar tercih edilmelidir. Şeker içermesi sebebiyle meyveler haftada ikiden fazla tüketilmemelidir. Çikolatalar yasaklıdır. Rafine yağlar ve margarin yasaklıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama