Güncel Blog

İnternet Sitelerindeki Reklamlar Nasıl Engellenir?

Reklamlar sizleri de rahatsız ediyorsa işte reklam engelleyici programlar ve eklentiler.

0 319

İnternet sitelerinde karşımıza çıkan reklamlar oldukça can sıkıcı olabiliyor. Fakat reklamların bir kısmını engellemek için uygulayabileceğiniz adımlar mevcut. İnternet sitesi reklam engelleyici programlar ile can sıkıcı reklamlardan kurtulmak mümkün.

Reklam Engelleme

Eğer laptop ya da masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız reklam engelleme oldukça kolay. Sadece Opera ya da Brave tarayıcısını kullanmanız reklamların büyük ölçüde önüne geçecektir. Bu tarayıcıların yazılımının içerisinde reklam engelleyici mevcuttur.

Brave tarayıcısında bunun için her ay belli bir miktarda para ödemeniz gerekiyor. Fakat opera tarayıcısında yazılımın içerisinde ücretsiz olarak yer alıyor. Ek bir yazılım indirmenize ya da satın almanıza gerek kalmıyor. Chrome ya da firefox gibi bir tarayıcı kullanıyorsanız ek bazı eklentilere ihtiyacınız olacak. Adblock ya da Adblock plus bu eklentilerin başında geliyor. Bu eklentiler Facebook’ta gösterilen reklamları bile engelleyebiliyor.

Android cihazlarda reklam engelleme için Chrome tarayıcısında sağ üst tarafta bulunan üç nokta işaretine dokunmalısınız. Ardından Ayarlar ve site ayarları sekmesini açınız. Buradan Pop’up seçeneğine dokunarak reklam engelleme özelliğini açınız. Bu şekilde reklamlar büyük ölçüde engellenmiş olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama