Güncel Blog

İEO Nedir? Avantajları

0 13

Kripto paralar sadece bir para birimi değil, aynı zamanda önemli projelerdir. Bu projelere bakıldığında bazılarının hızlı ve gizli para gönderme, bazılarının da daha farklı işlemleri yaptığı görülür. Ancak bahsedilen projelerin hayata geçirilmesi her zaman kolay olmaz ve maddi anlamda destek alınması gerekir. İşte İEO nedir sorusu tam olarak bu durumla ilgilidir.

Geliştiriciler, projelerini gerçekleştirmek için yatırımcılardan destek almalıdır. Ancak bunu yaparken hem yatırımcılar hem de kendileri için uygun bir yöntem kullanmaları gerekiyor. Günümüzde fon toplamak için tercih edilen farklı yöntemler var. İEO da bunlardan birisi.

IEO Nedir?

IEO; İnitial Exchange Offering şeklinde bir açılıma sahip olup, ilk borsa teklifi anlamına gelir. Yöntemin adından da anlaşılacağı üzere fon toplama işlemi kripto para borsaları üzerinden yapılır. Bunun haricinde genel olarak ICO yöntemine benzediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İlk borsa teklifinin en önemli avantajı, yatırımcıların güven sorununun aşılmasına rol almasıdır. ICO yapılırken yatırımcılar, geliştiricilerin web siteleri üzerinden yatırımlarını yaparlar ve tokenları da buradan alırlardı. Ancak bazen bahsedilen işlem tamamen dolandırıcılık için yapılır ve yatırımcılar ciddi anlamda zarar ederdi. Burada ise bahsedilen o risk büyük oranda ortadan kaldırılmıştır.

Fon toplama ve token satışının bir borsa üzerinden yapılması, güven sorunun aşılmasında etkilidir. Çünkü borsalar, kendi prestijleri için bu noktada hassas davranıyor ve sadece güvenilir tokenların listelenmesine izin veriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama