Güncel Blog

Gaps Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Gaps Diyeti hakkında tüm bilgiler.

0 239

Gaps diyeti temelinde bazı tahıllar ve şekerlerden uzak durmak vardır. Otizm, disleksi gibi beyni etkileyen bazı hastalıkların şikayetlerinin azalmasını sağladığı söylenir.

Gaps Diyeti Nasıl Yapılır?

Gaps diyeti yapmak otizm, disleksi, epilepsi, şizofreni, obsesif kompulsif bozukluk, bipolar bozukluk ve depresyon gibi pek çok hastalığa iyi gelir. Yumurta, taze sebze ve meyveler, fındık, doğal yağlar, et, balık ve deniz ürünleri serbesttir.

Her öğünün yanında kemik suyu içilir. Organik yiyecekler olabildiğince fazla kullanılır. İşlenmiş ve paketlenmiş yiyeceklerden uzak durulması gerekir. Unlu mamüller yapılırken fındık unu kullanılmalıdır.

Gaps diyeti yapımı temelde 6 aşamadan oluşur. Birinci aşamada diyette kemik suyu, sebze ve sebze suları, zencefil ya da papatya çayı, yoğurt ya da kefir, haşlanmış et ya da balık yer alır. İkinci aşamada fermente balık, et ve sebzeler ile yapılan güveç yemeği, ev yapımı tereyağı ve yumurta sarısı eklenir.

Üçüncü aşamada avokado, lahana turşusu, probiyotik takviyeleri eklenir. Dördüncü aşamada Taze sıkılmış havuç suyu, muzlu süt, ekmek ve zeytinyağı eklenir. Beşinci aşamada pişmiş elma püresi, çiğ sebzeler ve taze sıkılmış meyve suları eklenir. 6. aşamada çiğ elma, çiğ meyveler ve unlu mamüller eklenir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama