Güncel Blog

Evde Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizde sağlığınız için gerçekleştirebileceğiniz ayak bakımı ile ilgili öneriler.

0 495

Ayak bakımı kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Her ne kadar ayak bakımı için kuaförlere gidebilsek de bazıları bunu hijyenik bulmayabiliyor. Bu yüzden evde ayak bakımı önemli hale geliyor.

Evde Ayak Bakımı Yapılışı

Evde ayak bakımı yapmak hiç de düşünüldüğü kadar zor bir işlem değil. Hatta oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Evde ayak bakımınıza başlamak için öncelikle bir kova içerisine sıcak su doldurmalısınız.

Ardından sıcak suyun içerisine 3 yemek kaşığı karbonat ilave etmelisiniz. Ayaklarınızı 20 dakika bu karışımın içerisinde bekletmeniz sertleşmiş etlerinizin yumuşamasını sağlayacaktır. 20 dakika sonra bir havlu yardımıyla ayaklarınızı güzelce kurulayın.

Bir tırnak makası ile tırnaklarınızı kesin. Ardından elinize bir pedikür makası alarak tırnaklarınızın kenarındaki etleri kesin. Etlerinizi kesmek istemezseniz küçük bir tahta parçası ile geriye doğru itebilirsiniz.

Bir ponza taşı yardımıyla ayak topuklarındaki ölü derilerden kurtulun. Ardından tüm ayağınıza sevdiğiniz bir nemlendirici kremi sürün. Ardından pamuklu bir çorap giyerek uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda ayaklarınız yumuşacık olacak. Dilerseniz ayak bakımınıza oje sürme aşamasını da ekleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.