Güncel Blog

Elrond Nedir? Özellikleri

0 16

Kripto dünyasında kullanılan farklı türden blok zincirleri yer alıyor. Bu alandaki ihtiyaç ve beklentiler dikkate alınarak yeni geliştirmeler yapılıyor ve yeni zincirler ortaya çıkarılıyor. Elrond da bu şekilde ortaya çıkan bir blok zinciridir. Peki, Elrond nedir? Özellikleri ve sağladığı avantajlara ilişkin detaylar nelerdir?

Elrond Nedir?

Elrond; çok sayıda doğrulayıcının yer aldığı ve uyarlanabilir durum paylaşım sistemi olan blok zinciri olarak ifade edilebilir. Ölçeklenebilir olması ve yüksek işlem hacmi için tasarlanması, diğer detaylar olarak dikkat çekiyor.

Ölçeklenebilir ve çok sayıdaki doğrulayıcı ile hızlı işlem yapması, bu alana getirdiği önemli yenilikler olarak kabul edilebilir. Öyle ki; elrond ile saniyede 15.000 işlem yapılacağı öne sürülüyor. Üstelik bu işlemlerin maliyetinin sadece 0,01 $ olduğu iddia ediliyor. Bunların yanında talebin artmasına bağlı olarak yüz binlerce işleme ölçeklenebileceği de ifade ediliyor. Tüm bunlar dikkate alındığında, geliştirilen bu blok zincirinin kripto dünyasında çok fazla talep göreceğini söylemek yanlış olmaz.

Ölçeklenebilir olma, yüksek hız ve benzeri özellikleri sayesinde elrond, özellikle DeFi uygulamaları için uygun bir blok zinciri olarak kabul ediliyor. Bu blok zincirinin tokenı ise eGold token (egld). Dolayısıyla egld nedir sorusunun cevabı da böylece verilmiş oluyor.

Burada genel hatları ile bahsedilen ağ, verilerin küçük parçalara ayrılması ve ağda yer alan düğüm içeren parçalara dağıtması şeklinde çalışır. Bu özelliği, kısa sürede çok sayıda işlemi yapmasına imkan verir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama