Güncel Blog

Elma Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin popüler listeleri arasında yer almakta olan Elma Diyeti hakkında tüm bilgiler.

0 529

Elma diyeti kısa sürede zayıflamak ve ödem atmak isteyenler tarafından uygulanır. Elma diyeti ile kısa sürede fazla kilo vermek mümkündür. Bu yüzden bireyler tarafından tercih edilir. Bu tür tek tip beslenme programları kısa sürede kilo kaybı sağlar.

Tek tip beslenme programı olduğu için uzun süre uygulanması sağlık açısından bazı sorunlara neden olur. Bu yüzden en fazla bir hafta olarak uygulanması gerekir.

Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

Elma diyeti yapmak oldukça kolaydır. Elma içerisinde protein, potasyum ve c vitamini bulunur. Bu yüzden sıklıkla diyetlerde tercih edilir. Fazla yemek yeme eğilimini önleyici bir etkisi vardır. İçerisinde posa bulunduğu için tokluk hissi yaratır.

Elma diyeti uygulanırken günde en az 2 litre su içilmelidir. Elma diyetinin yanı sıra spor yapılması daha fazla kilo verilmesine ve daha sağlıklı bir diyet olmasına sebep olur. Diyet esnasında şekerli ve gazlı içeceklerden, kahveden, unlu ve yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Üç gün boyunca uygulanması doğrudur. Diyet süresi en fazla 1 haftaya geçmemelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.