Güncel Blog

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerin popüler uygulamaları arasında yer alan Clubhouse nedir ve nasıl kullanılır?

0 317

Clubhouse uygulaması yakın zamanda Türkiye’de oldukça popüler hale gelen bir uygulamadır. Kullanıcılarına dijital sempozyum ortamı sunan Clubhouse pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Clubhouse bir sosyal medya uygulamasıdır. Aslında bir haberleşme uygulaması olarak da bilinir. En önemli özelliği davet gönderilmeden kullanılamamasıdır.

Clubhouse Kullanımı

Clubhouse kullanımı oldukça kolaydır. Fakat uygulama davet gönderilmeden kullanılamıyor. Uygulama üzerinden mesaj gönderilemiyor fotoğraf ve video paylaşılamıyor. Bu özellikleriyle diğer sosyal medya uygulamalarından ayrılıyor. Uygulamada sesli sohbet odaları bulunuyor. Bu odalar üzerinden kişiler birbirleriyle etkileşim sağlıyor. İletişim sadece ve sadece ses yoluyla gerçekleşiyor.

Üye olduktan sonra ilgi alanlarınızı seçmeniz gerekiyor. Odada konuşulanları sadece dinlemeyi tercih edebilirsiniz. Konuşmak için ise moderatörden izin almanız gerekiyor.

Clubhouse şimdilik sadece İOS kullanıcılarına sunulan bir uygulamadır. İleride android için de kullanılıp kullanılamayacağı bilinmiyor. Giriş yapmak için bir kullanıcı adı seçmeniz gerekiyor. Ardından Clubhouse’un bekleme listesine alınıyorsunuz.

Davetiyeniz olması durumunda ise bekleme listesine girmeden direk uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Uygulamayı kullanan bir arkadaşınız varsa size davet kodu göndermesi gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama