Güncel Blog

Beyaz Ayakkabılar Nasıl Sararmaz?

Beyaz ayakkabılarınızı dışarının kirinden korumak için öneriler.

0 382

Beyaz ayakkabı sararması çoğu kişinin karşılaştığı ve sinir bozucu bir durumdur. Diğer ayakkabılardan daha fazla temizlik isteyen beyaz ayakkabıların temizliği ile ilgili sıklıkla araştırma yapılır. Kir toplamasının yanı sıra sıklıkla sıyrık izleri oluşur. Bu yüzden beyaz ayakkabılar başka renkli ayakkabılardan daha fazla bakım ve özen ister.

Beyaz Ayakkabı Sararması Nasıl Önlenir?

Beyaz ayakkabı korumak neredeyse imkansıza yakın bir şeydir. Fakat sararmaları ve kiri temizlemek imkânsız değildir. Sadece beyaz ayakkabılarınız için diğer ayakkabılarınıza nazaran biraz daha fazla vakit ayırmanız gerekiyor.

Beyaz ayakkabılarınızı temizlemek için yumuşak kıllı bir fırça edinin. Sert kıllı bir fırça ayakkabınıza daha fazla zarar verecektir. Yalnızca bir veya iki dakika içerisinde sıyrık izlerini temizleyebilirsiniz. Bunun için sadece sirkeye batırılmış bir beze ihtiyacınız var. Bez ile sıyrık izlerini silebilirsiniz.

Beyaz ayakkabılarınızı çamaşır makinesinde yıkarken boraks kullanmalısınız. Boraks ayakkabınızın bembeyaz olmasını sağlayacak. Boraksın yanı sıra normal miktarda çamaşır deterjanı da kullanmalısınız.

Ayakkabınızı kurutmak için güneşten yardım almalısınız. Kalorifer altına veya üstüne konulması ayakkabıya zarar verebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama