Güncel Blog

Bebek Tırnağı Nasıl Kesilir?

Bebeklerde tırnak kesimi yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Bebek tırnaklarının kesimi için püf noktaları.

0 205

Dünyaya gözlerini açan bebekler için işler oldukça zor olur iken aynı zamanda aileler için de zor dönemler başlıyor demektir. Pek çok farklı konu sizleri bekler iken en önemli detaylardan biri de bebeklerin tırnak bakımıdır. Cilt bakımına da ekstra fayda sağlayacak olan tırnak bakımı konusunda ciddi ve önemli bir adım atmanız gerektiğini bilmelisiniz.

Bebeklerin tırnakları doğum anından itibaren oldukça hızlı bir şekilde uzayacak ve kesin bir hal alacaktır. Bu da bebeklerin istemsiz olarak kendi ciltlerine oldukça fazla zarar verecek olmasının önünü açmaktadır. Oldukça zor olan bebek tırnak kesimi işlemini düzenli aralıklar ile aksatmadan gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bebek Tırnağı Kesmenin Püf Noktaları

Bebek tırnağı kesilir iken dikkat etmeniz gereken püf noktaları aşağıdaki gibidir. Bunlar sizlere önderlik edecek bilgiler olur iken kendi bebeğinize göre çeşitli önlem ve pratik bilgileri de kendiniz edinebileceksiniz.

Bebeklerinizin tırnaklarını kesmek için banyo sonrasını kullanın. Su ile birlikte bebeğinizin tırnağı oldukça yumuşayacak ve kesimi çok kolay olacaktır.

  • Bebeğin tırnak kesilmeden önce huysuz olmaması gerekmektedir. Bu yüzden karnının tok olmasına, iyi uyumuş olmasına ve sevimli dakikalarının olmasına özen gösterin.
  • Tırnak makası önemli bir detay olarak dikkat çeker. Tutması kolay olan bir tırnak makası ve özellikle bebek tırnak makası kullanmalısınız.
  • Tırnak kesiminde sonra bebeğin el ve ayakları yıkanmalıdır.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

SGK Rapor Parası Hesaplama