Güncel Blog

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Bebeklerde cilt bakımı nasıl yapılır? Bebek cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

0 232

Dünyanın en güzel duygusunu yaşarken bebeğinizin çok hassas bir cildinin olduğunu unutmamalı ve o hassas cildin dış etkenlere karşı açık bir hedef olduğunu bilerek hareket etmelisiniz. Büyük bir hassasiyet göstermeniz gereken bebek cilt bakımı ile ilgili sizlere bilgiler aktarmak istiyoruz.

Bebek cildi doğumdan sonra sizlere çok kuru gelecektir ancak bu konuda telaş yapmamalısınız, bu normal bir durum. Anne karnında sıvı içerisinde olan bebekler dünyaya geldikten sonra kuru ortama çabuk alışamamaktadır.

Bebek Cilt Bakımı Püf Noktaları

Bebeğinize cilt bakımı konusunda özen gösterir iken öncelikle doğru bebek bezi seçimine özen göstermelisiniz. Tüm gün bez takılı olan bebeğin cildinin en büyük düşmanı yanlış karar verilen bebek bezidir.

Güneş tüm insanlara olduğu gibi bebeklere de faydalıdır. Ancak bebeklerin güneşten faydalanmasını sağlarken dikkat etmeli ve korumalısınız. Saat 12:00 ile 16:00 arasında bebeğinizi güneşten korumalısınız.

Son olarak bebeğinizin doğru bir cilt bakım aşamasında kullanacağınız tüm ürünlerin organik ve doğal olmasına, içerisinde alkol olmamasına dikkat etmelisiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.